Infolinia:

+48 605 911 001

Weronika Olena Marczuk

Weronika_foto

Od 2006 r jest Prezesem TPU i kieruje Zarządem.

Słowiańska dusza, w Ukrainie jest najbardziej znaną Polką w Polsce – nazywana „dyżurną Ukrainką w Polsce”. Urodzona w Kijowie, od 30 lat mieszka w Polsce i przybliża Ukrainę Polakom, a Ukraińcom – Polskę.

Działa społecznie i charytatywnie, wzmacniając dobre relacje i współpracę między dwoma narodami i gospodarkami. W związku z agresją Rosji na Ukrainę w 2014 r. rozpoczęła aktywną organizację działań humanitarnych, takich jak min. „Dzieci Majdanu” czy konwoje humanitarne. Od 24 lutego 2022 r., wraz z zespołem wolontariuszy TPU, robi wszystko, co w jej mocy, by nieść skuteczną pomoc Ukraińcom.

Weronika w ciągu 24-godzinnej doby godzi wiele ról: na co dzień pracuje jako radca prawny i przedsiębiorczyni oraz w showbiznesie, jako producentka filmowa i członkini Polskiej Akademii Filmowej. Pełni także funkcję Pełnomocnika ds. Ukraińskiego Rynku Polsko-Ukraińskiej Izby Gospodarczej. Jako Prezes Zarządu Towarzystwa Przyjaciół Ukrainy aktywnie wspiera polsko-ukraińskie relacje. Dziś kieruje Sztabem Pomocy Ukrainie, jest tez Szefową na Polskę Międzynarodowego Komitetu Pomocy Ukraińcom, który działa w 75 krajach.