Infolinia:

+48 228 998 997

Dzień Dziecka – mnóstwo atrakcji dla Ukraińskich dzieci z domów dziecka

Wojna zabiera bezpowrotnie dzieciństwo. Nie możemy maluchom oddać ich beztroski i poczucia bezpieczeństwa, ale robimy wszystko, by choć na trochę były znowu dziećmi, radosnymi i roześmianymi.

W tym roku organizowaliśmy Dzień Dziecka pierwszy raz. Impreza odbyła się już 25 maja w Gdańsku. 200 dzieci z ukraińskich domów dziecka, ewakuowanych w marcu do Polski spędziło cały dzień na zabawie i przyjemnościach. Dzień zaczął się od spotkania w Europejskim Centrum Solidarności I European Solidarity Centre z Panem Prezydentem Lechem Wałęsą. Wśród kolejnych atrakcji trzeba wymienić wycieczkę po Trójmieście z przewodnikami, wesołe miasteczko urządzone w wielkiej i pięknej ERGO ARENA, pyszny obiad w Sopot, Hotel „Sopocki Zdrój”, Ul. Bitwy Pod Płowcami 61 i zwiedzanie Gdyńskiego Akwarium. Były także chińskie tańce lwów, malowanie buziek, malowanie koszulek, klowni i postacie na szczudłach, wirtualna rzeczywistość, wata cukrowa i wiele prezentów od Chińskiej Izby gospodarczej prowincji Zhejiang w Polsce.

W obchodach Dnia dziecka wzięli udział też wyjątkowi goście: Pani Katarzyna Figura i Maciek Florek, którzy bawili się z dziećmi i umilali im czas.

Dziękujemy Fundatorom oraz wszystkim Ludziom Dobrej Woli, dzięki którym dzieci miały dzień pełen radości