Infolinia:

+48 605 911 001

Dlaczego nam warto pomagać?

Działamy od 19 lat!

Dlaczego warto właśnie nam przekazać wsparcie finansowe lub rzeczowe?

Odpowiedź jest prosta. Jeśli chcesz mieć poczucie sensu oraz świadomość,  że robisz coś więcej dla tego świata, to jesteś we właściwym miejscu. Pomaganie wynika z naszej prawdziwej natury i cała nasza ekipa, wierzy w dobro ludzi, którzy w obliczu wojny zamieniają gorycz w czyste działanie i dają nadzieję tym, którzy ją tracą. Jeśli wesprzecie nas,  a potrzebujemy tego bardzo, sami szybko zobaczycie, jak wiele dobra pomnożymy wspólnie! 

Co nam daje siłę by wciąż pomagać?

Widok uśmiechniętych dzieci, które nareszcie jedzą coś ciepłego. Oczy ratowników medycznych działających na liniach frontowych, którzy nagle dostają nici chirurgiczne do szycia ran i już nie muszą szyć czymkolwiek, co jest pod ręką ( sznurki, zwykłe nici, żyłki do wędki). Nadzieja w oczach kobiet, które zostawiły tak niespodziewanie swoich mężów na wojnie, które starają się odnaleźć wraz z dziećmi w naszym kraju. Żyją w ciągłej niewiadomej i w dużym stresie – co będzie z ich życiem, pracą, studiami? Czy wrócą do domu i znów będą wszyscy razem, z rodziną? Kiedy?

Siłę  dają nam też niesamowici ludzie, którzy chcą wciąż nam pomagać. To oni są skrzydłami, dzięki który lecimy. Lecimy czasem do dzieci z domów dziecka, czasem na front do medyków, czasem do załamanych żon i matek, do ludzi z niepełnosprawnościami, którzy tracąc domy i rodziny nagle też znaleźli się w Polsce pośród tych zdrowych, czasem do głodnych i zagubionych. 

Nam można pomagać na wiele sposobów,

Można przynosić, lub wysyłać na adres jedzenie, lub odzież, zabawki, lekarstwa, do Punktu Pomocy Humanitarnej

Można nas wspierać na zbiórkach, które organizujemy np. na portalu Siepomaga.pl

Można nam wpłacać darowizny na konta bankowe- podane TUTAJ.

Zapraszamy do działań wolontaryjnych, wszelkie info na naszej grupie TUTAJ

Pomagając naszej Organizacji Pożytku Publicznego, przyczyniasz się do realnego mnożenia dobra w tym dziwnym świecie. O wszystkim Cię powiadomimy, wysyłamy raporty, piszemy o konwojach, akcjach, wydarzeniach na naszych mediach społecznościowych. 

Bardzo jasno i regularnie informujemy o naszych działaniach na naszych social mediach. Kiedy ktoś nas wspiera i pochyla się nad programami, które tworzymy i realizujemy- zawsze mamy czas na podziękowania, spotkania i ładowanie wspólnie baterii na kolejne działania. 

Jak pomagamy?

Podamy Wam tylko kilka faktów z naszych akcji pomocowych, które zrobiliśmy w ostatnim roku, od wybuchu tej strasznej wojny. Jeśli jesteście zainteresowani naszą historią, a sięga ona już 19 lat…Tak, tak…to zachęcamy do zerknięcia na naszą stronę oraz poczytanie artykułów, które znajdziecie i na naszej stronie i w naszych social mediach. TUTAJ  lub TUTAJ

 1. Relokacja – ponad 1 milion osób przekierowaliśmy wraz z Fundacją Asymetryści w punkcie na Dworcu Wschodnim w Warszawie, do lokali mieszkaniowych w Polsce i na całym świecie. Tu są niezliczone ilości niesamowitych historii o ludziach, którzy dosłownie przyjechali w dresach i kapciach, często bez dokumentów, lub np. z piątką dzieci i dwoma kotami, tudzież z siedmioma psami i trójką dzieci…Dość często musieliśmy szukać rodzin rozsianych po różnych częściach Ukrainy i sprowadzać a to babcie, a to wnuczkę, po czym cała rodzinę w komplecie wysyłaliśmy z pełnym zapleczem dokumentacji np. do Hiszpanii….(w międzyczasie robiąc zrzutkę na specjalistyczny wózek rehabilitacyjny dla siostry babci tejże rodziny). 
 2.  Ponad TYSIĄC dzieci znajduje się pod naszymi skrzydłami. Od 18 lat opiekujemy grupą około 340 dzieci z ukraińskich domów dziecka. Niektóre przebywają w bezpieczniejszych miejscach Ukrainy, chociażby w Tarnopolu, czy Vinnicy, ale dodatkowo od roku opiekujemy się grupą 330 dzieci, które zostały ewakuowane do Polski. Oprócz współpracy z dyrektorami ośrodków, w których obecnie dzieci żyją i dostarczaniem im jedzenia, ubrań i leków, stworzyliśmy program #MisjaKaszuby. Dzięki zdobyciu wspaniałych partnerów, którzy żywo reagują na potrzeby tego programu :
 • Zatrudniamy ukraińskie opiekunki dla dzieci, koordynatora oraz trenera dla młodzieży, logopedę, psychologa. 
 • Zorganizowaliśmy i organizujemy warsztaty wsparcia psychologicznego, warsztaty sportowe, taneczne, wydarzenia artystyczne, ferie, święta, dni dziecka. 
 • Postawiliśmy dwa kontenery, które służą dzieciom i młodzieży jako świetlica i siłownia.

               Dodatkowo staramy się pomagać i wspierać ponad 500 rodzin, zgromadzonych wokół Klasztoru Dominikanek w Pyrach oraz ponad                 200 rodzin z Otwocka. 

          3. Zorganizowaliśmy:

 • ponad 380 konwojów,
 • Dostarczyliśmy 17 aut na front, w tym 5 wyposażonych karetek. ( 26 maja 2023 wysyłamy kolejną! ) 
 • Dowieźliśmy ponad 2500 ton żywności dla ludzi oraz ponad 75 ton karmy dla zwierząt.
 • Dostarczyliśmy 3000 kg powerbanków i generatorów, komputerów, drukarek;
 • 1200 kg namiotów,
 • niezliczone kg letniej oraz ciepłej odzieży i kocy, pościeli.
 • ok 30 ton innych potrzebnych rzeczy dla wojska i ludzi z miast i wsi, jak np. latarki, baterie, elektronikę, kable narzędzia, piły spalinowe, wózki dziecięce, zabawki;
 • przekazaliśmy około 80 wózków inwalidzkich, tysiące kul, balkoników oraz łóżek polowych i materacy. 
 • 200 kg lekarstw i opatrunków dla szpitali, przekazywaliśmy sprzęt np. do USG.

Dziękujemy, że jesteś z nami!

Przekaż nam 1.5%

Napisz do nas