Infolinia:

+48 228 998 997

Dzień ziemi

Gdy tylko możemy, staramy się pomóc ukraińskim dzieciom zapomnieć o grozie wojny i ratować okruchy ich dzieciństwa. Dlatego, gdy Polski Związek Firm Deweloperskich zwrócił się do Nas z prośbą o wsparcie Akcji Sprzątanie świata – Budujemy jedność, budujemy jedną wspólną Ziemię, wsparliśmy jego lokalne oddziały tłumaczami z języka ukraińskiego, którzy towarzyszyli dzieciom podczas warsztatów.

Dzieci mogły wziąć udział w spacerze edukacyjnym z leśnikiem, warsztatach na temat segregacji i ekologii, sprzątaniu świata. Wśród atrakcji był także quiz o ekologii z nagrodami i warsztat plastyczny – tworzenie plakatu Wspólna Ziemia.

Wydarzenie odbyło się miastach, w których PZFD prowadzi oddziały: Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Trójmieście, Warszawie oraz Wrocławiu. Akcja służyła nie tylko zwiększaniu świadomości ekologicznej – podczas imprezy oddziały PZFD rywalizowały, który zbierze więcej śmieci. Wygraną był Zielony Puchar PZFD oraz 40 000 zł, które oddział mógł przeznaczyć na dowolny cel związany z pomocą dla Ukrainy.