Infolinia:

+48 228 998 997

Współpraca, która ratuje ludzkie życie

Dziś będzie o współpracy, dzięki której wiele wspaniałych i kreatywnych pomysłów przerodziło się rzeczywistość i przyniosło realną pomoc potrzebującym. Przykładów niesamowitych rzeczy, które udało się zrobić razem z innymi organizacjami i instytucjami w rekordowym czasie, jest wiele. W niektórych pośredniczymy, w innych odpowiadamy za część realizacji. Wszystkie są spektakularne, choć w obliczu wojny to krople w morzu potrzeb. Dlatego wciąż działamy intensywnie i nie zmniejszamy tempa. W ostatnich tygodniach powstały dwa pojazdy specjalne. Jednym z nich jest pojazd ratunkowy i ewakuacyjny, który sprawdzi się w ciężkim terenie i warunkach wojennych dla walczącego Kijowa przerobiony z rajdowego R-Six Team dzięki spółce Innovation AG Sokół 4×4.

Następny pojazd specjalny do ewakuacji rannych i transportu chorych to przerobiony Mercedes dostawczy. Dziękujemy KoenigStahl i Maryan Havryliv. Wciąż organizowane są konwoje z pomocą. Dzięki współpracy z niemieckimi partnerami z ukrainehilfediekholzen trzy konwoje darów na Ukrainę już dotarły do celów, w przygotowaniu są następne. Bus pełen żywności zakupionej ze zbiórki w Szwajcarii i naszej TPU pojechał, dzięki firmie Peweks Kamil Styczyński, z Warszawy w okolice Borodzianki. Kolejne konwoje są w przygotowaniu i ruszą lada dzień.

Nie do przecenienia jest pomoc firm i osób prywatnych, która bezustannie wspiera nasze działania, obdarzając nas nie tylko finansami na działania, ale przede wszystkim swoim zaufaniem. Dziękujemy wszystkim z całego serca!